Cost of living in Ravenna (Italy) is 8% cheaper than in Varese (Italy)

How much money will you need in Ravenna?
Find out with your own Salary Calculation.
This comparison is based on abundant and consistent data. It is based on 62 prices entered by less than 5 different people.

Full price comparison, by category

(click to expand each category)

TOTAL - 8%
These prices were last updated on July 18, 2024.
This comparison is based on abundant and consistent data. It is based on 62 prices entered by less than 5 different people.

Are you moving to Ravenna? Do you know how much money you will need there to maintain your current standard of living?

Find out what is the real equivalent in Ravenna of your current salary and improve your chances of a happy relocation.

Get a Salary Calculation for Ravenna

Do you live in Varese? We need your help!

What is the price of

Gasoline

in Varese?

Prices recently added

  • 1 liter of gasoline in Maceió costs R$ 6 (8 minutes ago)
  • 1 kg of rice in Bucharest costs 23 lei (40 minutes ago)
  • 1 us gal of gasoline in Philadelphia, Pennsylvania costs $0.95 (about 2 hours ago)
  • Monthly rent - 45 m2 furnished studio in expensive area in Pachuca costs Mex$ 18,000 (about 2 hours ago)
  • Combo meal in fast food restaurant (big mac meal or similar) in Monrovia costs 2,000 L$ (about 2 hours ago)
  • 1 liter of whole fat milk in Saint Helier costs £1.60 (about 3 hours ago)

Make a different comparison:

Compare cost of living between cities:
vs