Cost of living in Moab, Utah, United States compared to Albany, New York, United States

TOTAL + 1%
warning This comparison is lacking data. It provides a decent comparison, but it is not yet reliable. It is based on 403 prices entered by 39 different people.
These prices were last updated on January 24, 2017.

Do you live in Albany, New York? We need your help!

What is the price of

Rice

in Albany, New York?

$

What do you think about this comparison?

International Cost of Living Index

loading...

Cost of living in Moab, Utah (United States) is about the same as in Albany, New York (United States)

Recent Prices Added

  • One-way ticket in public transport in Anchorage, Alaska costs $2.00 (1 minute ago)
  • 32 oz of rice in Fort Lauderdale, Florida costs $1.96 (7 minutes ago)
  • 1 bottle of red table wine, good quality in Surat costs ₨933 (38 minutes ago)
  • 2 lbs of rice in Frankfurt am Main costs €2.70 (38 minutes ago)
  • Monthly rent - 85 m2 furnished accommodation in expensive area in Tegucigalpa costs L 3,500 (39 minutes ago)
  • Monthly rent - 85 m2 furnished accommodation in expensive area in Madrid costs €700 (about 1 hour ago)